Šampionát se jede v 6 destinacích, kde se každá skládá z 12 RZ. Postupne se vystřídá 6 tříd vozů.

Šampionát je zaměřen na maximální simulaci. Žádné asistenty nejsou povoleny, pohled z kokpitu je povinný.

Vyhodnocení šampionátu No Airbag Back To History 2021.

Podzimní minišampionát No Arbag Back To History 2021 je úspěšně za námi a byla to krásná ukázka té staré rally, která se dříve jezdila. I s jednoduchou technikou bez složité elektroniky, je ta skutečná zábava.

Teď si dáme trošku statistiky.

Odjeli jsme 72 rychlostních zkoušek a najeli celkem neuvěřitelných ostrých 576,24km.

Průměrná rychlost málokdy klesla pod 80km/h. Avšak soutěží s nejnižší průměrnou rychlostí byla Catamarca Province, Argentina se svou průměrnou rychlostí 76,06km/h jejímž vítězem se stal CSRKARLOS.

Naopak soutěž s nejvyšší průměrnou rychlostí bylo Finská Jämsä s průměrem 140,63 km/h, kterou vytvořil BENEK2301.

Z celkových vítězství na jednotlivých soutěžích se radovali tito jezdci, BENEK2301 (4x), CSRKARLOS (1x) a DORNAK.DAVID (1x).

A nyní k výsledkům:

Ve třídě Pro máme staronového mistra a je jím DORNAK.DAVID ze stáje Kroubang Racing které se také podařilo vyjet si titul v Poháru týmů. David po celou soutěž předváděl výborné výkony a kromě Argentiny se mu povedlo vyhrát všechny soutěže v kalendáři. Gratulujeme!

Na druhém místě pak máme jezdce MARTIN_RB_ z Team Legends. Martin je stálicí našeho klubu a postupem času se opravdu pěkně vyjezdil. Po celou dobu soutěže předváděl velmi stabilní výkony a kromě Nového Zélandu byl vždy na bedně. Gratulujeme!

Třetím do party pak byl TDIRACING.EU, také z týmu Kroubang Racing. Jarda také zajížděl moc pěkné časy a dokázal potrápit Martina. Bohužel občas přišla nějaká ta chybička, která ho nakonec stála pár bodů. Také gratulujeme!

• 9.CZVYKUS (BBBStream)
  • 10.KKR_GAGNE1803 (Liqui Moly Motorsport)
  • 23.MEGASCHIZA (JS Racing)

V poháru týmů pak ve třídě pro dominoval tým Kroubang Racing. Druhý byl Team Legends a třetí skončili BBBStream. Gratulujeme!

Šampiónem ve třídě Semi-Pro se stal pak Polský jezdec BENEK2301.Przemek po celou soutěž předváděl naprostou UFO jízdu a skoro ve všech RZ vždy naprosto dominoval. Také se v tom šíleném tempu ovšem nevyvaroval chyb, ale nikdy se nevzdal. Gratulujeme!

Druhým jezdcem třídy Semi-Pro po velmi napínavém finále je nakonec SBERATEL-DUSI ze stáje 40+ Rally Team. Luigi také předváděl po celou dobu soutěže velmi kvalitní výkony, ale od jezdce jeho kvalit se také nedá nic jiného čekat. Stáj 40+ Rally Team také vyhrála Týmový pohár ve třídě Semi-Pro. Gratulujeme!

Třetím pak je FUTUREBOY7880 také z týmu 40+ Rally Team. Milana také všichni známe z jiných soutěží a po celou dobu dělal čest svému jménu. Zajížděl celý šampionát velmi kvalitní časy a ve finále se s Luigim postarali o perfektní zápletku. Gratulujeme!

Další bodovaní jezdci ve třídě Semi-Pro:

• 4. MARTINKREJCA (GRIP eRacing Team)
  • 5.TOMAS.STEFANEC
  • 6.SMOLHAUS
  • 7.MARTINSINDELAR20
  • 8.GODY
  • 9.LUBOMIR_BENK (Kroubang Racing Team B )
  • 16-17.MIKE_M4 (Skalda Racing)
  • 16-17.BOBITWO (Kroubang Racing Team B )
  • 18.SISA84CZE
  • 19.AMUNZEN
  • 20.NIKOLASEK88
  • 21-22.MICHELE_2_MOUTON
  • 21-22.RADI_HETCHLOWITZ (Kroubang Racing Team B )
  • 31-34.MAREKK007

Týmový pohár ve třídě Semi-Pro pak získává stáj 40+ Rally Team kde po celou dobu naprosto dominoval. Druhý skončil GRIP eRacing Team a třetí byl Kroubang Racing Team B . Gratulujeme!

PS: Vítězové jednotlivých kategorií ať se obrátí na Tomas Megaschiza Zicha ohledně zaslání cen.